Zebra ciklet yavrulatma - Zebra ciklet yavruların beslenmesi

'Akvaryum & Deniz Ürünleri' forumunda İzbante tarafından 29 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. İzbante

İzbante Co-Admin Site Yetkilisi

Arkadaşlar merhaba,
    Akvaryum bilgim yok, sadece "akvaryumun içi nasıl düzenlenir" bi' onu bilirim.
    Bir konuda bir şey danışacağım size. Balıklarım zebra ciklet.

Akvaryum ile pek ilgilenecek vaktim olmuyor. Ve bitki alamıyorum. Fakat ısıtıcım, motorum çok iyi. Akvaryumun içinde siyah hagen kum kullanıyorum. Ayrıca deniz kabukları vs. bol.

Zebra cikletler yumurtlayacağı zaman renkleri turuncu oluyor, yumurtladıktan sonra düzeliyor. İlk yumurtladıklarını keşfettiğim zaman öncelikle bir süre izledim ne yapacağımı bilemedim. Yavruları akvaryumun içinde etrafı tellerle çevreli bir plastik kaba hapsettim. Çok sıkıydı aslında teller. Oldukça sıkı. Ama nasıl kaçtılar bilmiyorum.

Neyse ilk yavruları öyle kaybettim. Dün yine yavruları farkettim. (Yavrular hep deniz kabuğunun içinde oluyor) Bu seferde aldım geniş bir cam kavanoza koydum. İyi güzeldi yaşıyorlardı. İlk başta yeme ihtiyaçları olmamasına karşın 1 günün ardından balık yemini yiyebilecekleri düzeyde ezdim havanda. Attım güzel yiyorlardı. Daha sonradan oksijen ihtiyacı olabilir diyerekten pipetle kavanozda baloncuk çıkarttım üfleyerek. Bunun ardından bi' 3 saat kadar sonra hiç hareket etmediklerini gördüm.

Sizce hatam neredeydi? 3. yavrulamalarını bekleyeceğim.

Bu Sayfayı Paylaş