Jungle Warwick Rehber / Sezon 5(s5) / Warwick Rehberi / Jungle Rehberi / Jungle Taktikleri

'Lol Rehberler & Oynayış Stratejileri' forumunda İzbante tarafından 27 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. İzbante

İzbante Co-Admin Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    27
    Meslek:
    Fakir bir tasarımcı, müzisyen ve öğrenci
    Merhaba! Sezon 5 Jungle Warwick Rehberi ile karşınızdayım.
    Jungle rehberi.

S5 Jungle Warwick Rehberi
    Warwick oynamasını bilene çok zevkli bir karakter olduğu gibi takıma avantajlar sağlayarak rakip takımdan üstün bir hale gelmesini sağlar takımınızın. Eğer karşınızda Warwick gibi bir jungle karakteri yoksa(Rengar dahil) avantajınız çok. Çünkü en rahat jungle dönebilen şampiyondur kanımca.

En basit örneği 4. dakikada ilk ejderhayı alabilmesidir. Warwick oyuncularına tek ve ana kural:
    HİÇ BİR ŞEKİLDE EJDER KAÇIRMAYIN VE 5 EJDERİ TAMAMLAYIN

Tabi siz 2-3 ejder alınca rakip takım bu sefer ejderleri çalma yoluna gidecektir. Bundan dolayı 2. ejderinizden sonra ejder alırken çarpınızı hep bekletin.

Ben tutuştur yeteneğini kullanıyorum. Sebebi ise herhangi bir baskında warwick çaresiz kalmaktadır. Hareket hızı yüksek olan bir şampiyona direnemez ve sıçra yeteneği olsa bile kaçamaz. Hani kaçamasa bile bari tutuştur atarak canını bir nebze azaltsın ve ultisini çakarak rakibi alt etsin diyorum.

Bir oyunda 2 yolunuz var warwick ile. Ya takımınız killeri size salar, sizde kasarsınız ve devamlı gang gider adamları avlarsınız. Ya da takımınıza kill salarsınız baskın yediğiniz zaman kaçamaz, adamları öldüremez sadece ultinizle adamları durdurarak takım arkadaşınızın almasını sağlarsınız.

Warwick ile oyunların başlangıç safhasında ne yapacağınızı videoda göstermeye çalıştım. Türkçe altyazı ekledim. Altyazıyı açarak izleyiniz.

Videodaki oyunda karşımda rengar vardı ve rengar geç kasılan bir şampiyon olduğundan ötürü çok avantajlıydım. O 3 seviye iken ben çoktan 5 olmuştum.

Ve WARWİCK OYNARKEN 6 SEVİYE OLMADAN GANG GİTMEYİN.

Yakın zamanda tam bir oyunun videosunu da çekip koyacağım, ganglarımı izlemenizi isterim.

ULTİNİZ GELMEDEN HİÇBİR ŞEKİLDE BİR KORİDORA GİTMEYİN, FARM YAPIN. Neden:
    Eğer koridorda kuleniz saldırı altında değilse bırakın rakip takım minyon kassın. Eğer ona giderseniz adam uzaklaşacak, takım arkadaşınız gelecek siz tekrar farm yaptığınız yere geri döneceksiniz. Ve bu süre zarfında baya bi zamanınız boşa gidecek. Ultisiz gittiğiniz koridorlarda öldürülme riskiniz çok yüksektir.

YETENEKLER
    Q yeteneğimizi açarak başlıyorum. Sonra sırasıyla:
    2- W
    3- Q
    4- W
    5- E (6. seviyede ulti açılacak, ganga gideceksiniz direk. Ultiyi attıktan sonra adamın canı azalacak kaçmaya başlayacak. Eğer E'yi 5. seviyede açmazsanız saldırı hızınız ve hareket hızınız stabil kalacaktır ve düşmanı kaçıracaksınız.)
    6- R
    7- Q
    8- W
    9- E

Sonrası pekte mühim değil, başlangıçta kritik noktayı atlattınız. Ama q ve w üzerine gidin. (ulti her zaman önceliklidir unutmayın)

Warwick'e tank kastıran insanları aldırış etmeyin, çok zorda kalmadıkça(eğer takımınızda feedleyen birisi yoksa) tank kasmayı en sona bırakın.

Birebir girdiğiniz zaman ultiyi attıktan sonra hemen tutuştur ve mahvolmuş basın adama. Sonra sırasıyla w ve q skillerini kullanın adamı saniyeler içinde alırsınız.

Ormandan ayrılmayın, farm yapın.

Bu Sayfayı Paylaş