SON DAKİKA Dün 12.55'te Akdeniz sallandı, Bugün 08.07'de Aksaray sallandı. Son dakika depremler, deprem nerede

'Türkiye'den Haberler' forumunda İzbante tarafından 30 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. İzbante

  İzbante Co-Admin Site Yetkilisi

  Katılım:
  15 Temmuz 2015
  Mesaj:
  294
  Dün ve bugün Türkiye'de meydana gelen sallanmalar vatandaşları paniğe soktu. Dün Antalya Körfezi açıklarında meydana gelen 4.0'lık bir sarsıntı ile bugün Mersin taraflarından gelen şiddetli sarsıntı insanları şoke etti. Herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yok. AFAD verileri...

  [​IMG]

  Antalya Körfezi açıklarında dün saat 12.55'de Richter ölçeğine göre 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. bugün ise Akdeniz'de Mersin açıklarında meydana gelen şiddetli deprem Mersin,Adana, Gaziantep hissedildi!

  Tatil cennetinde meydana gelen deprem paniğe sebep oldu.

  Akdeniz’in Mersin Körfezi açıklarında meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem korkuttu. Güneyde pek çok yerde hissesilen deprem nedeniyle vatandaşlar evlerinden çıktı ve sokaklara döküldüler ki pek çok vatandaş uzun süre sokaklarda bekledi.

  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre, Akdeniz Doğu Baseni'nde saat 12.55'te Richter Ölçeği'ne göre 4.0 büyüklüğündedeprem meydana geldi. Denizin 30 kilometre altında, merkez üssü Kemer İlçesi'ne bağlı Tekirova Mahallesi'ne 69.9 kilometre uzaklıktakidepremde herhangi bir can veya mal kaybı olmadığı belirtildi.

  T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre saat 01.00'de merkez üssü Mersin Körfezi açıklarında gelen depremin şiddeti 5.2 olarak ölçülmüş. deprem meydana geldi. deprem, Adana, Mersin ve Gaziantep’te de hissedildi. 30 Temmuz tarihli son depremler ile ilgili afad verilerine bakıldığında takip eden yakın şiddette başka deprem olmadığı görülüyor. Bugün şu saate kadar (08.07) Akdeniz’deki sarsıntıdan sonraki en şiddetli deprem (2,5) Aksaray’da meydana geldi.
   

Bu Sayfayı Paylaş